fbpx

таг: град

Ирак: Немири на протестите во Багдад

0
Припадниците на безбедносните сили во главниот град на Ирак, Багдад, употребија солзавец и димни бомби за да ги растераат насобраните...

Кабул: Во самоубиствен напад загинаа најмалку 19 лица

0
Во самоубиствен напад во главниот град на Авганистан, Кабул, загинаа најмалку 19 лица, а голем...

Русија го нападна Харкив, тешки борби во Керсон

0
Руските ракетни напади врз вториот украински град Харкив во текот на ноќта погодија железничка станица...

Холандскиот град Харлем прв во светот забрани рекламирање на месо

0
Холандскиот град Харлем ќе биде првиот град во светот каде што ќе биде забрането рекламирање...

Осум деца се тешко ранети кога граната експлодира на детски настан...

0
На детски настан во украинскиот град Чернихив експлодираше фрлач на гранати, при што повредени се...

Кинески град го намалува работното време на трговските центри заради штедење...

0
Кинескиот град Чонгкинг од денеска воведе скратено работното време на трговските центри поради „вонредната ситуација“...

Еден милион жители изолирани во земјата каде што започна KОВИД-19

0
Кинескиот град Вухан изолира речиси милион луѓе откако пријави четири асимптоматски случаи на коронавирус. ...

Жена убиена во напад со нож во Шведска

0
Во шведскиот град Визби на островот Готланд вчера во напад со нож е убиена жена,...

Русија тврди – го освоила цел Луганск

0
Русија тврди дека го освоила стратешкиот украински град Лисичанск и целиот регион на фронтот Луганск,...

ФОТО/ВИДЕО: Мексикански градоначалник се ожени за крокодил

0
Градоначалникот на мексиканскиот град Сан Педро Хуамелула, Виктор Иго Соса, според стара традиција, се оженил со 7-годишна женка крокодил по име Мала принцеза....