таг: гигант

Коронавирус во таборот на Манчестер Јунајтед

0
Англискиот фудбалски гигант Манчестер Јунајтед е во преговори со Премиерлигата околу тоа колку е возможно да се одигра мечот кај Брентфорд во рамките...

Венеција му откина бодови на Јувентус

0
Во 17. коло од Серија А, италијанскиот фудбалски гигант Јувентус ремизираше 1:1 на гостувањето кај Венеција. Гостите беа подобар ривал во првото...

ПСЖ ја подготви трансфер – листата

0
Францускиот гигант Пари Сен Жермен ќе мора да продава во зимскиот преоден рок за да го задоволи финансискиот фер-плеј на УЕФА. На трансфер...

Кјелини се вакцинираше со трета доза и повика да се следи...

0
Капитенот на италијанскиот фудбалски гигант Јувентус, Џорџо Кјелини, објави дека примил и трета вакцина против коронавирус, таканаречена „бустер“ доза, пренесуваат денеска локалните медиуми....

Реал Мадрид со пресврт до врвот на табелата во Шпанија

0
Шпанскиот фудбалски гигант Реал Мадрид стигна до десетата победа во Ла Лига откако славеше во дерби дуелот против Севилја со 2-1. Гостите...

Ливерпул без милост, Астон Вила препородена под водството на Стивен Џерард

0
Англискиот фудбалски гигант Ливерпул одигра уште една моќна партија во Премиерлигата, овојпат жртва беше тимот на Саутемптон. Ливерпул во втората минута поведе...

Аталанта го шокира Јувентус во Торино

0
Италијанскиот фудбалски гигант Јувентус го доживеа петтиот пораз оваа сезона во Серија А, откако Аталанта му зададе уште еден удар на тимот на...

Реал Мадрид повторно се задолжи за довршување на „Сантијаго Бернабеу“

0
Шпанскиот фудбалски гигант Реал Мадрид ќе го зголеми своето кредитно задолжување кај JP Morgan и Bank of America за дополнителни 275 милиони евра...

Барселона ги врза Перез де Варгаз и Циндриќ до 2025 година

0
Каталонскиот ракоетен гигант Барселона ги продолжи догворите со двајца клучни играчи. Како што јавуваат шпанските медиуми дресот на Барса до 2025 година ќе...

Веспрем потпиша дури четири играчи

0
Унгарскиот ракометен гигант Веспрем денес претстави дури четири нови засилувања за следната сезона. Нови членови на поранешниот европски вицешампион ќе бидат египетскиот...