таг: гигант

Гугл го менува логото на „Хром“

0
 Технолошкиот гигант Гугл соопшти дека компанијата одлучила да го промени знакчето на својот пребарувач „Хром“. Според Елвин Ху – дизајнерот на „Гугл Хром“,...

ФОТО: Барса му посака добредојде на Обамејанг

0
Шпанскиот фудбалски гигант Барселона денес преку Твитер објави за потпишан договор со напаѓачот Пјер-Емерик Обамејанг. Фудбалерот претходно во текот на денот го...

Сезоната за Ансу Фати е завршена?

0
Фудбалерот на Барселона Ансу Фати повторно ќе паузира. Каталонскиот гигант потврди дека 19-годишниот напаѓач заработил повреда на бутниот мускул и можно е повторно...

ПСЖ чека погоден момент за да го донесе и Кристијано Роналдо!

0
Францускиот гигант Пари Сен Жермен чека погоден момент за да го донесе и Кристијано Роналдо на „Паркот на принцовите“ и да биде првиот...

Барселона го продолжи договорот со Јумтити до 2026 година

0
Каталонскиот фудбалски гигант Барселона го продолжи договорот со дефанзивецот Самуел Јумтити. Новиот договор е со важност до 2026 година, објавено е на...

Гигантот „Сони“ најави компанија за електрични автомобили

0
Електронскиот гигант „Сони“ го претстави новиот прототип на својот електричен автомобил „Вижн С“ и го најави создавањето компанија која ќе ги истражува можностите...

Феран Торес се сели во Барселона

0
Шпанскиот фудбалски гигант Барселона се согласи да му плати на Манчестер Сити 55 милиони евра за услугите на фудбалерот од нападот на оваа...

Барселона го одобри финансискиот план „тежок“ 1.5 милијарди евра за реконструкција...

0
Шпанскиот фудбалски гигант Барселона го одбори новиот финансиски план, кој вклучува дополнителни 1.5 милијарди евра за реконструкција на стадионот „Камп Ноу“ и низа...

Анкета: Фејсбук најлоша компанија во светот за 2021 година

0
Технолошкиот гигант Фејсбук, неодамна преименуван во Мета е „најлошата компанија” во светот за 2021. Ова е утврдено по гласањето на повеќе од 1.500...

Познат датумот кога Реал Мадрид ќе објави дека потпишал со Мбапе?

0
Шпанскиот гигант Реал Мадрид е на праг да го ангажира Килијан Мбапе, но нема да го потврди трансферот додека не заврши пресметката со...