таг: гигант

За инает на Реал Мадрид, Барселона се повлекува од Суперлигата

0
Каталонскиот гигант Барселона ќе се откаже од идејата за формирање на Суперлигата. Ова во инает...

Поранешен тренер на Шкендија, седнува на клупата на Динамо Загреб

0
На клупата на хрватскиот гигант Динамо Загреб привремено ќе седне хрватскиот стратег Рој Ференчина, кој...

“Порше” сепак се откажа од влезот во Формула 1

0
Германскиот автомобилски гигант “Порше” сепак се откажа од влезот во Формула 1 по воведувањето на...

Барселона победи и оствари рекордна заработка на „Ел Класико“

0
Каталонскиот гигант Барселона оствари победа од 2-1 против Реал Мадрид на „Ел Класико, а покрај...

Барселона ги прекинува сите односи со големиот ривал

0
Каталонскиот гигант Барселона донесе да ги прекине сите односи со големиот ривал Реал Мадрид, кој...

Гаспром: Од гасоводот истече гас еднакво на тримесечните потреби на Данска

0
Портпаролот на гасниот гигант Гаспром, контролиран од Кремљ, синоќа изјави дека истекле 800 милиони кубни метри природен гас откако експлозија погоди...

„Гаспром“ со видео порака до Европа: „Зимата ќе биде долга и...

0
Рускиот државен енергетски гигант „Гаспром“ објави реклама во која испрати јасна порака до Европа. Во двеминутното рекламно видео „Гаспром“ користи песна од советската ера во...

Левандовски им се приклучи на подготовките на Барселона

0
Европскиот фудбалски гигант Барселона на оригинален начин објави дека на подготовките во Мајами им се приклучил полскиот...

Фајзер годинава од антиковид вакцините ќе заработи 32 милијарди долари

0
Американскиот фармацевтски гигант „Фајзер“ денеска ги потврди проценките за годишниот приход од вакцините и таблетите против Ковид-19, за првпат откако се пуштени во...

„Сони“ најави компанија за електромобили

0
Електронскиот гигант „Сони“ го претстави новиот прототип на својот електричен автомобил „Вижн С“ и го најави создавањето компанија која ќе ги истражува можностите...