таг: вонредна

Орбан денеска ги најавува првите потези по воведувањето на вонредната состојба...

0
Унгарскиот премиер Виктор Орбан воведе втора вонредна состојба во земјата, овој пат за отстранување на последиците од војната во Украина, додека...

(ВИДЕО) „Конвојот на слободата“ предводен од возачите на камиони во Отава...

0
Градоначалникот на Отава, Џим Вотсон, прогласи вонредна состојба во градот за да помогне во справувањето...

Се зголемува тензијата, Литванија прогласи вонредна состојба на границата со Белорусија,...

0
Литванската влада одобри воведување вонредна состојба во регионите кои граничат со Белорусија. ...

Сицилија прогласи шестмесечна вонредна состојба поради пожарите

0
Регионалната влада на Сицилија прогласи вонредна состојба на шест месеци поради пожарот што беснее на италијанскиот остров...

Сицилија стравува од пожарите, прогласена вонредна состојба

0
Регионалната Влада на Сицилија прогласи вонредна и кризна состојба во траење од шест месеци поради пожарите што...

Нов локдаун во Србија

0
Вонредна состојба со затворање на сите установи освен на аптеките, продавниците за храна и бензинските станици, предлага српскиот Кризен штаб откако во земјата...

Трамп одобри вонредна состојба за Вашингтон

0
Американскиот претседател Доналд Трамп го одобри прогласувањето вонредна состојба за Вашингтон, кое треба да трае до 24...

Во Лондон прогласена вонредна состојба поради коронавирусот

0
Градоначалникот на Лондон прогласи вонредна состојба во градот каде што има се поголем број случаи со коронавирус, а болниците се обидуваат да се...