таг: вонредна

Членовите на Советот за безбедност на ОН го осудија Хамас, но...

0
На вонредна седница на Советот за безбедност на Обединетите нации, САД и Израел...

Вонредна состојба во Словенија

0
Вонредна состојба во Словенија поради поплавите. Црвениот аларм останува на сила...

Барањето на Косово за прием во Советот на Европа влезе во...

0
Комитетот на министри на Советот на Европа денеска на вонредна седница одлучи да...

(ВИДЕО) Нов Зеланд прогласи национална вонредна состојба поради големите поплави

0
Нов Зеланд денеска прогласи национална вонредна состојба по трет пат во својата историја,...

Бајден прогласи вонредна состојба во Калифорнија – најмалку 19 загинати

0
Американскиот претседател Џо Бајден прогласи вонредна состојба во Калифорнија поради снежното невреме. Најмалку 19 луѓе загинаа во временските неприлики од...

Вонредна состојба во Ел Пасо поради приливот на мигранти преку мексиканската...

0
Градоначалникот на тексашкиот град Ел Пасо прогласи вонредна состојба поради зголемениот број мигранти кои пристигнуваат во градот, од кои илјадници се...

Шкендија во полуфинале на Купот, со службени 3-0

0
На вонредна седница по повод инцидентот на денешниот натпревар Шкупи – Шкендија од 1/4 финалето од Купот...

Мајмунските сипаници вонредна здравствена состојба во САД

0
Американскиот претседател Џозеф Бајден ја прогласи мајмунската сипаница за вонредна состојба за јавно здравје во...

Калифорнија прогласи вонредна состојба поради мајмунски сипаници

0
Гувернерот Калифорнија, Гевин Њусом, во понеделникот прогласи вонредна состојба во оваа американска сојузна држава поради ширење на вирусот мајмунски сипаници со...

Евакуирани 6 000 луѓе поради голем пожар во националниот парк Јосемити

0
Дел од Калифорнија е под вонредна состојба поради голем пожар на отворено, кој се шири во националниот парк Јосемити, поради што...