таг: внатрешни

Фезер: Зачестениот број откриени шпиони се должи на засилената работа на...

0
Германската министерка за внатрешни работи Ненси Фезер смета дека зголемениот број откриени случаи на шпионажа се должи на тоа што „нивото на закана...

Франција ќе ја зголеми безбедноста пред синагогите и верските училишта

0
Францускиот министер за внатрешни работи Жералд Дарманен побара од полициските префектури да ја зголемат безбедноста пред синагогите, како и пред верските училишта, еден...

ЕП ја поддржа визната либерализација за пасошите на Координативната управа на...

0
Комитетот за граѓански слободи, правда и внатрешни работи на Европскиот Парламент (ЛИБЕ) гласаше за визна либерализација за косовските граѓани кои поседуваат...

Германија планира „единица за рано откривање“ за борба против десничарскиот екстремизам

0
Германската министерка за внатрешни работи, Ненси Фезер планира да формира „единица за рано откривање“ за кампањи за странска манипулација и влијание како дел...

Од денеска медицински транспорт за најитните случаи со хеликоптер

0
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, за здравство Фатмир Меџити и заменик министерката за здравство Маја Манолева денеска во Битола промовираа хеликоптер со...

Германската полиција изврши рации во седум региони поради исламистички групи поврзани...

0
Германската министерка за внатрешни работи најави рации во седум региони на...

Сунак ја разреши министерката за внатрешни работи, Камерон нов шеф на...

0
Британската министерка за внатрешни работи Суела Браверман е сменета откако ја обвини полицијата...

Состанок на министрите за внатрешни работи на земјите членки на ЕУ...

0
Министрите за внатрешни работи на земјите членки на ЕУ денеска се среќаваат во...

Смртниот биланс од земјотресот во Мароко надмина 2 000 луѓе –...

0
Министерството за внатрешни работи на Мароко соопшти дека најголем број жртви има во провинцијата Ал Хуаз, а по неа, според смртнио...

Спасовски: Решението на односите меѓу Косово и Србија е од пресудно...

0
Македонскиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски смета дека позитивниот исход...