таг: внатрешни

Познато името на новиот минстер за одбрана на Германија

0
Борис Писториус, социјалдемократски министер за внатрешни работи на покраината Долна Саксонија, ќе биде нов министер...

Ако КФОР не реагира, ние ќе ги отстраниме барикадите, вели началникот...

0
Косовскиот министер за внатрешни работи Џелал Свечља изјави дека безбедносната состојба на северот на земјата...

Австрија најави вето за Романија и Бугарија за пристапување во Шенген...

0
Австрискиот министер за внатрешни работи, Герхард Карнер изјави дека земјата ќе стави вето на членките...

Германски разузнавач разрешен поради врски со Русија

0
Германската министерка за внатрешни работи Ненси Фезер го отпушти директорот на Федералната канцеларија за сајбер...

Акција на Интерпол во 77 држави против криминал со моторни возила

0
Министерството за внатрешни работи во соработка со Царинската управа, Јавното обвинителство, Пазарната инспекција и Управата...

Вулин: Хил мисли дека може да нѐ натера да направиме нешто,...

0
Министерот за внатрешни работи на Србија, Александар Вулин, денеска го критикуваше американскиот амбасадор во Белград,...

Велика Британија одобри екстрадиција на Џулијан Асанж во САД

0
Британскиот секретар за внатрешни работи Прити Пател потпиша наредба за основачот на Викиликс, Џулијан Асанж,...

Министерот за внатрешни работи на Украина легна на земја да избегне...

0
Украинскиот министер за внатрешни работи, Денис Монастирски, за малку ќе настрадал додека бил во посета на украинските војници – кога во...

Ситуацијата станува сè понеизвесна – на потег се адвокатите на Ѓоковиќ...

0
Претставници на австралиското Министерство за внатрешни работи разговара со адвокатите на тенисерот Новак Ѓоковиќ, јави „Ејџ“. Медиумот јавува дека црно комбе Мерцедес...

Австралиската влада барала одложување на судењето на Новак, Федералниот суд го...

0
Министерката за внатрешни работи на Австралија, Карен Ендрјуз, побарала дополнително време за да се подготви за сослушувањето во врска со визата на Новак...