fbpx
17 C
Skopje
петок, февруари 26, 2021

таг: Владата

Дел од мерките од петтиот пакет економска помош за фирмите и...

0
Владата се уште нема доставено ниту еден предлог закон до Собранието за да може да почне реализацијата...

Заев: Им оставив аманет на моите да ги даруваат моите органи

0
Претседателот на Владата Зоран Заев се вклучи во акцијата за ширење на свеста и едукација за донирање органи и ткива. Во видеообраќање...

Исплатата на февруарските пензии почнува на 25 февруари

0
Владата денешната 45-та седница ја разгледа и усвои Информацијата за исплата на пензии за месец февруари 2021...

Усвоен Петтиот пакет антиковид мерки тежок речиси 160 милиони евра

0
Владата на денешната 45-та седница го усвои Петтиот пакет економски мерки, креиран за да обезбеди ревитализирање, стабилност и развој на економијата во услови...

Презентиран петтиот сет антикризни мерки, со него завршува мерката субвенции на...

0
Владата ги презенираше 29 – те мерки од петтиот сет чија цел е закрепнување на економијата и излез од кризата. Помош е предвидена...

По бранот протести Судот во Холандија ѝ наложи на владата да...

0
Холандскиот суд денеска ѝ наложи на владата веднаш да го укине ноќниот полициски час воведен со цел...

Владата и Министерството за здравство без јасен одговор дали ќе дозволат...

0
Штури одговори од Владата и од Министерството за здравство на барањата од сопствениците на ресторани за свадби....

Владата никако да пресече дали фирмите и понатаму ќе добиваат субвенции...

0
Владата сѐ уште не одлучила дали на компаниите ќе им дава финансиска помош за исплата на плати...

Прехранбената индустрија незадоволна од искористувањето на четвртиот сет владини мерки

0
Владата потфрли со мерката за купување домашни производи во четвртиот сет, велат од прехранбената индустрија. Добар дел од граѓаните парите од државата наменети...

Битиќи: Петтиот пакет на мерки е во духот на заздравување и...

0
Заменикот на Претседателот на Владата задолжен за економски прашања и координација на економските ресори, Фатмир Битиќи, денеска се сретна со претставници на Независната...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
17 ° C
17 °
17 °
45 %
1kmh
0 %
пет
17 °
саб
18 °
нед
11 °
пон
11 °
вто
10 °

Последни објави