таг: вечер

Приватните специјализанти вечер ќе соопштат дали ќе продолжат со генералниот штрајк

0
Приватните специјализанти вечер ќе соопштат дали ќе продолжат со генералниот штрајк што го почнаа изутрина. Нивни претставници попладнево имаа средба во Владата со...

Бајден ќе ѝ се обрати на нацијата за конфликтот меѓу Израел...

0
Американскиот претседател Џо Бајден вечер во 20 часот по локално време во Вашингтон...

Кино на отворено со „Медена земја“ во Градски парк

0
Филмска вечер на отворено со проекцијата на „Медена земја“ ќе биде одржана вечер кај езерцето,...

Силна бура во Дубровник, снимен удар на гром на аеродромот

0
Вчера вечер, на југот на Далмација се формираше релативно краткотрајна, но силна бура...

Се будите уморни и по осум часа сон? Ова може да...

0
реклама Иако речиси секоја вечер спијат седум до осум часа, некои наутро се будат уморни....

Десет вознемирувачки работи кои не сте ги знаеле за потонувањето на...

0
реклама Во НЕДЕЛАТА вечер малата подморница Титан исчезна со пет патници во него. Залихите на...

Македонски музичари настапија на Тирана џез-фестивал

0
Во петокот вечер, на покана од македонскиот Културно-информативен центар во Тирана, групата „In...

Македонски музичари настапија на Тирана џез-фестивал

0
реклама Во петокот вечер, на покана од македонскиот Културно-информативен центар во Тирана, групата „In...

Ковачевски: Заедно да развиваме перспективен Балкан, македонските вина, храна и музика...

0
Премиерот Димитар Ковачевски вечерва се обрати на Македонската вечер која се одржува во рамки на Саемот за вино, храна и туризам,...

Евровизија 2022: Финска настапува прва – Македонија 11-та по ред

0
Започна втората полуфинална вечер на музичкиот натпревар „Евровизија 2022 година“, а прва земја која го скрши мразот е Финска. Македонија настапува 11-та...