таг: вечер

Ковачевски: Заедно да развиваме перспективен Балкан, македонските вина, храна и музика...

0
Премиерот Димитар Ковачевски вечерва се обрати на Македонската вечер која се одржува во рамки на Саемот за вино, храна и туризам,...

Евровизија 2022: Финска настапува прва – Македонија 11-та по ред

0
Започна втората полуфинална вечер на музичкиот натпревар „Евровизија 2022 година“, а прва земја која го скрши мразот е Финска. Македонија настапува 11-та...

Претставникот на Финска во стил на познатиот негативец од хорор филмот...

0
Започна втората полуфинална вечер од Евровизија 2022, а на сцената прва настапува Финска, односно бендот The Rasmus со песната “Jezebel”. Пејачот се...

ВО ЖИВО: Започна втората полуфинална вечер од Евровизија

0
Започна втората полуфинална вечер на музичкиот натпревар „Евровизија 2022“. Вечерва на сцената ќе застане и македонската пратставничка Андреа Коевска со песната „Circles“....

Овие 10 земји се пласираа во финалето на Евровизија – слушнете...

0
Првата полуфинална вечер на Евровизија е зад нас и ги имаме првите 10 финалисти. Земјите кои се пласираа во финалето се Швајцарија,...

Прво полуфинале на Евровизија: Сите се заљубија во Гркинката, Украинците добија...

0
Вечер на гламур, емоции, но и скандал. По 17 настапи, во финалето влегоа: Швајцарија, Ерменија, Исланд, Литванија, Португалија, Норвешка, Грција, Украина, Молдавија и...

Се коментира настапот на Украинците: „Политиката не е единствената причина зошто...

0
Во ПРВАТА полуфинална вечер на Евровизија настапија и претставниците на Украина, кои според обложувалниците се големите фаворити на ова натпреварување. Бендот Калуш...

ТВ дуел меѓу Макрон и Ле Пен пред вториот круг на...

0
Во Франција вечер ќе се одржи телевизиска дебата меѓу кандидатите кои влегоа во вториот круг...

Македонскиот филм „Сестри“ го отвора ИФФК „Браќа Манаки“ во Битола

0
Вечер во Битола почнува 42. издание на Интернационалниот фестивал на филмската камера „Браќа Манаки“. Црвениот тепих...

ФОТО | Гитарската магија на Влатко Стефановски: Македонскиот виртуоз на „Гитар...

0
Третата вечер на 22-то издание на „Гитар арт фестивал“ ја одбележа македонскиот гитарист, композитор и пејач Влатко Стефановски, на извонредниот концерт што...