таг: вечер

Тешка вечер за Грција: Пожарот го гаснат 265 пожарникари, се интервенира...

0
Ќе биде тешка вечер, од сите што се во поширокиот регион, бараме претпазливост, водиме битка во тешки услови, рече заменик-министерот за цивилна заштита...

Баварски переци : Совршена ужинка која можете секаде да ја понесете со...

0
Доколку ви е проблем секоја вечер, да подготвувате ужинки за утрешниот ден додека сте на работа или децата на училиште имаме совршен...

Пандев пред дуелот со Германија: Мораме да веруваме дека можеме да...

0
Македонската фудбалска репрезентација утре вечер со почеток во 20:45 часот и гостува на Германија во Дуизбург, во...

ВИДЕО: Тер Штеген утре на голот на Германија, но уште го...

0
Германија утре вечер со почеток во 20:45 часот е домаќин на Македонија во 3.коло од квалификациите за...

Во Битола гостува ракометниот „бундес“ гигант Магдебург

0
Вечер во Битола во рамки на натпреварите од европската ракометна лига ќе гостува „бундес“ гигантот Магдебург од...

Каква магична вечер за нашите Адеми и Ристовски, го елиминираа Тотенхем,...

0
Каква магична вечер на македонските репрезентативци Аријан Адеми и Стефан Ристовски. Тие и нивниот Динамо Загреб славеа...

Утре е реваншот, една лоша и една добра вест за Јувентус...

0
Утре вечер се игра реваншот помеѓу Јувентус и Интер во полуфиналето во Купот на Италија. „Старата дама“...

Македонските ракометари вечер против Шведска ќе го имаат својот прв настап...

0
Македонската ракометна репрезентација вечер од 20:30 часот ќе се сретне со Шведска во 1. коло од Г-групата на Светското првенство во Египет. ...