таг: Бројот

Според Фронтекс, бројот на илегални гранични преминувања во ЕУ за 2023...

0
Бројот на илегални гранични преминувања на надворешната граница на ЕУ во 2023 година достигна вкупно приближно 380.000, според прелиминарните пресметки на Фронтекс. ...

Се зголемува бројот на лица заболени со грип

0
Додека во соседството расте бројот на заразени со Ковид-19, кај нас ситуацијата е поинаква и бројот на позитивни случаи на Ковид бележи тренд...

Хрватска: Најмногу случаи на голема кашлица во последните 40 години

0
Сè зголемува бројот на заболени од голема кашлица во Хрватска, најмногу кај децата,...

Највисок број на заболени од голема кашлица во Хрватска во последните...

0
Во Хрватска се зголемува бројот на заболени од голема кашлица (Pertussis), повеќето се меѓу децата, па затоа се организираат пунктови за тестирање на...

СЗО: Бројот на заболени од респираторни инфекции во Кина е помал...

0
Порастот на бројот на респираторни заболувања во Кина не е толку голем како пред пандемијата со Ковид-19, изјави денеска висок претставник на Светската...

ЕСА: Зголемена опасност од судири во Земјината Орбита

0
реклама Бројот сателитски мрежи во Земјината Орбита е во голем пораст, зголемувајќи ја опасноста...

ОН: Минатата година намерно биле убиени 89 000 жени, што е...

0
Бројот на убиени жени и девојки во светот во 2022 година се искачи...

Смртноста од сипаниците морбили зголемена за 40 отсто во светот поради...

0
Бројот на смртни случаи од мали сипаници во светот минатата година се зголеми за цели 40 отсто, бидејќи за време на пандемијата на...

Бројот на загинати деца во Палестина се искачи на 2000

0
Бројот на жртвите во Газа рапидно расте откако Израел ги засили воздушните напади....

Бројот на жртвите од земјотресот во Мароко надмина 2.000

0
Последните информации велат дека бројот на загинати во земјотресот во Мароко се искачи на 2.122 лица, соопштија вчера вооружените сили на...