таг: Болсонаро

Бразилската полиција истражува зошто Болсонаро во февруари ја посетил унгарската Амбасада

0
Бразилската полиција истражува зошто поранешниот претседател Жаир Болсонаро минатиот месец поминал две ноќи во унгарската амбасада во Бразилија веднаш откако му бил одземен...

Податоците за вакцинацијата против Ковид на поранешниот бразилски претседател Болсонаро се...

0
Евиденцијата за вакцинација на поранешниот бразилски претседател Жаир Болсонаро е лажна, објави Канцеларијата на генералниот инспектор на земјата по истрагата за наводната промена...

Поддржувачите на Болсонаро дивееја со часови, 400 уапсени – се огласи...

0
Поддржувачите на екстремно десничарскиот поранешен претседател на Бразил Жаир Болсонаро упаднаа во Конгресот, претседателската палата и Врховниот суд во бразилската престолнина...

Болсонаро повторно хоспитализиран поради болки во стомакот

0
Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро беше итно пренесен во болница поради силна болка во стомакот, за...

Болсонаро е првиот претседател кој може да биде обвинет за загрозување...

0
Жаир Болсонаро, претседателот на Бразил, би можел да стане и првиот претседател во светот кој...

Бразилскиот претседател тужен за злосторства против човештвото

0
Поднесена е тужба против бразилскиот претседател Жаиро Болсонаро за „злосторства против човештвото“ пред Меѓународниот кривичен...

Бразилскиот претседател Болсонеро казнет за неносење маска

0
Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро е казнет со 108 долари за учество на мотоциклистички настан во државата Сао Паоло, на кој не носеше маска...

Дали израелскиот спреј за нос е лекот за корона?

0
Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро денеска изјави дека неговата Влада ќе побара дозвола за итна употреба на спреј за нос против Ковид-19, развиен...

Болсонаро наместо да се справува со Ковид-19 сака да биде на...

0
Претседателот на Бразил, Жаир Болсонаро изјави дека тој може малку да направи за епидемијата со Ковид-19 и оти „повеќе би сакал да биде...