fbpx

таг: би

Анкета: Повеќето Германци не ја сакаат повторно Ангела Меркел

0
Повеќето Германци не би сакале Ангела Меркел повторно да биде канцелар, покажува истражувањето на јавното...

Медицински робот за итна помош на бојното поле

0
Британски научници развиваат медицински робот што би можел да пружи итна помош и да им...

Ова е најупорниот хороскопски знак кој може да издржи се и...

0
МНОГУ веројатно би ги навеле тврдоглавите и упорни знаци како Овен или Бик како најупорни, но тие сепак не се на самиот врв...

Челниците на Јувентус се обвинети за фалсификување на финансиски извештаи

0
Челниците на фудбалскиот клуб Јувентус се обвинети за измама и би можеле да се соочат со судење за наводно фалсификување финансиски извештаи, објавија...

Дневен хороскоп за понеделник (24.10.2022)

0
Овен 21.3.- 20.4. Денес би можеле да го промените мислењето за една работа што ви е многу важна лично. ...

Во Германија сменет шефот на сајбер безбедноста по обвинувањата за врски...

0
Во услови на зголемени стравувања во Германија дека Русија би можела да ја нападне клучната...

Пеп Гвардиола тргнува по грузиецот Кварацкелија?

0
Италијанските медиуми пишуваат дека Манчестер Сити би можеле да донесат уште едно чудо – Квича Кварацкелија. ...

Вештачката интелигенција предвиде како ќе изгледаат сестрите Кардашијан без операција

0
ВЕШТАЧКАТА интелигенција предвидела како би изгледало познатото семејство Кардашијан доколку не биле подложени на разни козметички зафати. Видеото создадено од популарниот австралиски...

Војната во Украина „може да трае и до 50 години“, вели...

0
Сегашната војна во Украина би можела да биде „генерациска борба“ која ќе трае до 50 години, предупреди водечки експерт за одбрана....

Диего Коста се враќа во Премиер лигата

0
Бразилецот со шапнски пасош, Диего Коста, би можел да се врати во Премиер лигата. Англиските медиуми објавија...