таг: биде

ШТО НИ НОСИ ГОДИНАТА НА ЗАЈАКОТ: Според кинескиот хороскоп, 2023 година...

0
Годината на зајакот ќе биде успешна за сите оние кои се фокусираат на семејството и грижата за своите најблиски Според кинескиот хороскоп,...

Реал Мадрид најде адекватна замена и за Лука Модриќ

0
Ловро Мајер треба да биде наследникот на Лука Модриќ во Реал Мадрид. Раководството на клубот е подготвено...

Три хороскопски знаци ќе напредуваат на работа во наредната година

0
СЛЕДНАТА година ќе биде полна со изненадувања за секој хороскопски знак. На некои ќе им се остварат љубовните желби, додека на некои ќе...

Ферари и официјално: Васер седнува на местото на Биното

0
Ферари ги потврди медиумските шпекулации дека Фред Васер ќе биде новиот шеф на тимoт. Французинот вчера објави...

Кога децата престануваат да растат и како да знаете која ќе...

0
МОЖЕ да биде прилично зачудувачки да ги гледаме нашите деца како растат, а ние не зборуваме само за сите работи што ги учат...

ФИФА нема да поведе истрага против Гранит Џака

0
Гранит Џака нема да биде казнет за своето однесување за време и по натпреварот меѓу Швајцарија и...

Најтврдоглавите луѓе се родени во овие хороскопски знаци

0
Тврдоглавоста може да биде доблест или слабост, во зависност од тоа за каква цел се користи. Во позитивни случаи, тоа може да биде...

Турските сили подготвени за копнена операција во Сирија

0
На турската армија и требаат само неколку дена за да биде подготвена за копнен упад...

УЕФА: Холандија, домаќин на финалето на Лигата на Нации

0
Холандија во јуни ќе биде домаќин на завршниот турнир во Лигата на нации на кој покрај нив...

Нема да отстапиме од поддршката кон Украина, тоа е долгорочен интерес...

0
НАТО ќе биде на страната на Украина колку што е тоа потребно, изјави денеска генралниот...