fbpx

таг: биде

Шумахер ќе биде резервен возач и на Мекларен

0
Германецот Мик Шумахер, покрај во Мерцедес, оваа сезона ќе биде и тест возач на Мекларен, објави британскиот...

Шон Дајш ќе биде новиот менаџер на Евертон

0
Англискиот стручњак Шон Дајш ќе биде новиот менаџер на Евертон, кому му претстои тешка битка за опстанок...

Познати се првите петорките и капитените за Ол Стар натпреварот

0
Кошаркарот на Денвер Нагетс, Никола Јокиќ, ќе биде стартер во тимот на Западот на претстојниот НБА ол-стар...

Најдобрите учители и ментори се родени во овие хороскопски знаци

0
НЕ е лесно да се биде добар учител. Тој треба да комбинира квалитети како што се мудрост, претпазливост, упорност, но и трпение и...

Александар Јончевски, е новиот тренер на Кожув?!

0
Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, Александар Јончевски, ќе биде назначен за нов тренер на гевгелиски Кожув и...

Кинески хороскоп за февруари тврди дека овие 3 знака ќе се...

0
Сепак, овој месец ќе биде идеален за правење планови за иднината, а кога се во прашање финансиите, за некои ќе биде особено неисплатлив....

Суперкомпјутер: Арсенал ќе триумфира пред екипите од Манчестер

0
Суперкомпјутер пресметал кој ќе биде новиот шампион на Англија. Според него, титулата во Премиерлигата ќе се врати...

Неверојатно, Ибра и со 41 година ќе игра за Шведската репрезентација

0
Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ би можел да биде повикан во репрезентацијата на Шведска за квалификациите за...

Внимавајте: Овие хороскопски знаци одеднаш ќе престанат да ви се јавуваат

0
АСТРОЛОГИЈАТА може да биде корисна алатка кога станува збор за љубовта. Покрај тоа што ја открива хороскопската компатибилност, исто така ни помага да...

ШТО НИ НОСИ ГОДИНАТА НА ЗАЈАКОТ: Според кинескиот хороскоп, 2023 година...

0
Годината на зајакот ќе биде успешна за сите оние кои се фокусираат на семејството и грижата за своите најблиски Според кинескиот хороскоп,...