таг: биде

Мишел: За именување на еврокомесар за одбрана потребна е промена на...

0
За воведување на функцијата еврокомесар за одбрана ќе биде потребна промена на Договорот за функционирање на Европската Унија, изјави претседателот на Советот на...

Руските власти не го предаваат телото на Навални на семејството, ќе...

0
Телото на Алексеј Навални ќе биде задржано две недели на „хемиска анализа“, изјави семејството на Алексеј Навални, критичарот на Путин кој почина во...

Бајден на средбата со Шолц го обвини Конгресот: Тоа е криминално...

0
Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека американскиот Конгрес ќе биде виновен за „речиси криминалното запоставување“ на Украина доколку не го усвои предлог-законот за...

Кандидатот кој не и одговараше на Кина стана нов претседател на...

0
Новиот тајвански претседател ќе биде Вилијам Лаи (Лаи Чинг-те) од Демократската прогресивна партија (ДПП). Станува збор за поранешниот потпретседател на Тајван, кандидат кој...

Белгискиот еврокомесар Дидие Рејндерс ќе биде номиниран за генерален секретар на...

0
Белгискиот еврокомесар Дидие Рејндерс ќе биде номиниран за генерален секретар на Советот на Европа, изјави денеска портпаролот на белгиската Влада, цитиран од британските...

По што најмногу ќе се памети 2023 година?

0
Австралија ќе биде меѓу првите кои ќе се збогуваат со рекордно најжешката година, затворајќи ги турбулентните 12 месеци обележани со паметни чет-ботови, климатски...

Избори кои ќе ја обликуваат Европа во 2024 година: Историска гласачка...

0
Според деталната анализа на Еуроњус, годината што следува ќе биде година на избори од кои во голема мера ќе зависи идното обликување на...

Фон дер Лејен: Влегувањето во ЕУ ќе биде најголема победа за...

0
Влегувањето во ЕУ ќе биде најголема победа за Украинците, изјави денеска претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лејен во говорот пред Европскиот...

Борел: Не е време да се намали европската помош за Украина

0
Се надевам дека европското единство нема да биде скршено, бидејќи ова не е...

Проверете по фиоки: Оригиналиот „Нокиа 3310“ се продава за 300 евра

0
Можеби ќе ви биде лудо да слушнете дека некој е е подготвен да плати над 1.000 евра за нов iPhone, но некои не...