таг: бара

Камала Харис ќе побара номинација и може да стане првата црна/...

0
Потпретседателката Камала Харис рече дека планира да бара номинација од Демократската партија откако претседателот Џо Бајден се повлече и ја поддржа, вршејќи притисок...

Шолц ги повикува земјите од ЕУ да ја вооружат Украина, Орбан...

0
Време е ЕУ да докаже дали е сериозна. Германија бара Европа да излезе со кохерентен план за тоа како да ја поддржи Украина...

Руте: ЕК да го „затегне ременот“, наместо да бара дополнителни средства

0
Европската комисија треба да го „затегне ременот“, наместо да бара од земјите на ЕУ дополнителни средства, изјави холандскиот премиер Марк Руте...

Франција бара поддршка од ЕУ да се укинат евтините летови

0
Франција најави дека ќе бара поддршка од другите ЕУ држави за воведување минимална...

АЕК: Веднаш и строга казна сега за Динамо Загреб!

0
Грчкиот шампион АЕК објави соопштение во кое бара строга казна за Динамо за навивачките нереди...

YouTube се заканува дека ќе го блокира гледањето на содржината за...

0
реклама YOUTUBE бара начини да се бори поагресивно против гледачите кои користат блокатори на...

Пике бара 45.7 млн евра од Меѓународната Tениска Feдерација

0
Компанија “Космос” бара 45,7 милиони евра отштета од Меѓународната Tениска Feдерација (ИТФ) за прекршување на договорот за организација на “Дејвис Kупот”, изјави претседателот...

Бајден потпиша закон со кој се декласифицираат документите за потеклото на...

0
Американскиот претседател Џо Бајден потпиша закон со кој се бара од директорката на Националната разузнавачка служба да ги декласифицира документите поврзани...

Арсенал го бара српскиот фудбалер на Лацио

0
Англискиот премиерлигаш Арсенал веќе подолго време бара играч кој би ја засилил конкуренцијата во средниот ред, а...

Роналдо го контактирал Мурињо за да биде тренер на Бразил

0
Бразил бара тренер со харизма, искуство и квалитетна програма. Неуспехот на Мундијалот донесе заминување на Тите и...