таг: американски

Барак Обама: Светот би бил подобро место кога жените би биле...

0
реклама Поранешниот американски претседател Барак Обама е на турнеја во Австралија, а во еден...

Покренато обвинение против Трамп во случајот со исплата на мито за...

0
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп е обвинет за тајни плаќања на актерката од филмови за возрасни Сторми Дениелс непосредно пред претседателските...

Продолжува потрагата по жртвите од торнадото во САД

0
– Спасувачката операција и потрагата по жртвите од торнадото во јужните американски држави...

Американски научници работат на инјекција која лечи мамурлак

0
Американски научници работат на „инјекција за трезвеност“ којашто би можела да помогне при закрепнување од негативните последици од мамурлакот. Истражувачите од Универзитетот...

Легендарниот тренер го напушти универзитетот Сиракјуз

0
Легендарниот американски кошаркарски тренер Џим Бохејм (78) се пензионира како тренер на Универзитетот Сиракјуз. На...

Во САД повторно предложен законот за укинување на сезонско сметање на...

0
Група од 12 американски сенатори повторно предложи закон со кој летното сметање на времето во САД ќе остане трајно. Британските...

САД очекуваат конструктивност од Вучиќ и Курти за европскиот предлог

0
Соединетите Американски Држави (САД) соопштија дека силно го поддржуваат предлогот на Европската унија...

Над Северна Америка соборен уште еден неидентификуван летечки објект

0
Со американски борбен авион Ф-16 денеска е соборен третиот по ред неидентификуван летечки објект кој се појавува во северноамериканскиот воздушен простор...

Пентагон потврди дека кинескиот балон бил соборен во водите кај Јужна...

0
Американски борбен авион од типот „Ф-22“ го собори кинескиот балон што неколку дена леташе над САД и неприфатливо го наруши американскиот...

Поранешната американска амбасадорка во ОН, Хејли, ќе се кандидира за претседателските...

0
Еден од клучните членови на кабинетот на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, Ники Хејли, ќе се кандидира за претседател на САД...