таг: американски

Поранешната американска амбасадорка во ОН, Хејли, ќе се кандидира за претседателските...

0
Еден од клучните членови на кабинетот на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, Ники Хејли, ќе се кандидира за претседател на САД...

САД го советуваат Киев да чека ново оружје и обука за...

0
Високи американски функционери ја советуваа Украина да се воздржи од преземање голема офанзива против руските...

Бајден: Не сум запознаен со содржината на доверливите документи од мојата...

0
Претседателот на Соединетите Американски Држави (САД) Џозеф Бајден изјави дека не бил запознаен со содржината...

Шефот на НАСА предупредува: Ќе слетаат пред нас и ќе кажат...

0
Соединетите Американски Држави се во вселенската трка и постои ризик Кина да одлучи да бара дел од Месечината како своја територија, изјави...

За туристите овој град во светот е најголемото разочарување

0
Американски Орландо е градот кој разочарал најмногу туристи, покажува истражувањето на Radical Storage. Компанијата во истражувањето вклучила повеќе од 826.000 прегледи на TripAdvisor...

Организацијата Трамп прогласена за виновна за фискална проневера

0
Семејниот бизнис на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, Организацијата Трамп беше прогласен за виновен за...

Трамп не е заинтересиран да се врати на Твитер

0
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп кажа дека не е заинтересиран да се врати на Твитер. „Не гледам причина за тоа“, порача Трамп....

Ракавицата на Бејб Рут продадена за рекордни 1.53 милиони долари!

0
Според медиумите во Соединетите американски држави, ракавицата што ја користела бејзбол иконата Бејб Рут, е продадена на...

Трамп во вторник ја објавува својата кандидатура за изборите во 2024...

0
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп во вторник ќе објави дека е „кандидат за претседателските избори“ во 2024 година, потврди вчера неговиот...

Финални митинзи пред утрешните конгресни избори во САД

0
Актуелниот американски претседател Џо Бајден од Демократската партија и поранешниот претседател Доналд Трамп од Републиканската...