fbpx

таг: актерка

Преживела злоупотреба, па завршила на улица: Животот и мавнал „шлаканица“, но...

0
Познатата актерка Хали Бери имала многу тешко детство, животот воопшто не бил љубезен кон неа. И покрај се, таа изгради многу успешна кариера....

Џенифер Лопез и Бен Афлек се свршија

0
Пејачката и актерка Џенифер Лопез ја објави свршувачката со глумецот-режисер Бен Афлек, 18 години откако тие двајцата првпат ја прекинаа љубовната врска. ...

Ја сметаат за најубавата актерка на светот која нема ниту една...

0
Шведската актерка Алисија Аманда Викандер (32), која е најубавата жена на светот според анкетите на  многу списанија, живее далеку од центарот на вниманието...

ФОТО: Згодната актерка го купи трикратниот фудбалски првак на Мексико

0
Славната американска актерка Ева Лонгорија се пофали на социјалните мрежи дека станала ко-сопственик на мексиканскиот клуб Некакса. Овој клуб постои веќе 97 години, а...

Селма Хајек за борбата со коронавирусот: „Подобро би умрела во домот“

0
Популарната холивудска актерка Селма Хајек откри дека за малку не починала од коронавирусот и дека „доктоите ја молеле да престојува во болница...

ФОТО | Познатата Касандра проговори за борбата со туморот: Не ми...

0
Венецуелската актерка Кореими Торес, која се стекна со слава со улогата на Касандра во истоимената серија, пред три години и биле дијагностицирани...

Деми Ловато проговори за својата сексуалност: Отсега ќе се идентификувам како...

0
Американската пејачка и актерка Деми Ловато неодамна се декларираше како небинарна личност. Како што вели, ја донела таа одлука по многу работа...

Откриени детали за разводот: Жешка сцена ѝ го уништи бракот на...

0
Српската актерка минатата година се разведе од сопругот Дарио Прпиќ, а според медиумите причина за тоа е неговата љубомора, која не сакала...

Весна Петрушевска, згрозена од пресудата на велешкиот суд за случајот на...

0
Нашата позната актерка Весна Петрушевска, на социјалните мрежи го искажа својот револт, разочараност и згрозеност од одлуката на велешкиот суд за случајот...

Славната убавица Кристи Бринкли воодушевува со својот изглед и во седмата...

0
Кристи Бринкли, американска манекенка и актерка повторно предизвика лавина реакции на социјалните мрежи каде има голем број обожаватели. За легендарниот...