таг: Австралискиот

Австралиец и неговото куче преживеале три месеци во Пацификот

0
реклама Австралискиот морнар Тим Шедок минал три месеци во Тихиот Океан преживувајќи со сурова...

Кирјос го откажа учеството поради повредата при кражба во неговата куќа

0
Австралискиот тенисер Ник Кирјос го откажа учеството на Ролан Гарос поради повреда на стапалото, со...

(ВИДЕО) Во Мелбурн камион удри во училишен автобус, 18 деца итно...

0
Во сообраќајна несреќа во австралискиот град Мелбурн повредени се 45 основци,...

„Некој ќе добие отказ“: Новинарка известува за исчезната жена, колегата го...

0
реклама ГЛЕДАТЕЛ на австралискиот канал 9News, Алекс Гудман, забележа интересен детал кој го сподели...

Вонредна состојба поради поплави во Западна Австралија

0
Австралискиот премиер Ентони Албанес рече дека неговата влада е подготвена да обезбеди каква било помош што им е потребна на жителите...

Австралиска Влада: Успешен законот кој ги обврзува Мета и Гугл да...

0
Австралискиот закон кој ги обврзува интернет гигантите Мета и Гугл да им плаќаат на медиумите за содржината што ја преземаат е во голема мерка...

Австралиска Влада: Успешен законот кој ги обврзува Мета и Гугл да...

0
Австралискиот закон кој ги обврзува интернет гигантите Мета и Гугл да им плаќаат на медиумите за содржината што ја преземаат е во голема...

Зеленски бара повеќе санкции за Русија

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски во обраќањето пред пратениците во австралискиот парламент рече дека се потребни...

Одбиено укинувањето на визата на Новак Ѓоковиќ

0
Австралискиот суд го одби укинувањето на визата на прворангираниот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ и нареди негово...

Ѓоковиќ се соочува со затворска казна до – пет години?

0
Според австралискиот „Ејџ“, кој во регионот е пренесен од телевизијата „Н1“, службеници од имиграциската служба го разгледуваат кршењето на изолацијата од страна...