таг: авион

Пронајдени остатоците од изгубениот американски борбен авион

0
Американските воени претставници ги пронајдоа остатоците од воениот авион Ф-35 кој исчезна вчера...

Опасно слетување на авион: Дали за наплив на адреналин вреди да...

0
реклама Авион од ерата на Виз слета на грчкиот остров Скиатостик над главите на...

Среде лет се обидел да ја отвори вратата од авионот

0
Нов обид да се отвори вратата на авион за време на лет, снимила јужнокорејска авиокомпанија. Главниот актер е 19-годишник кој веќе...

Овие поволности можете да ги добиете бесплатно на лет, само треба...

0
реклама ЛЕТАЊЕТО со авион е еден од најпопуларните начини за патување, а удобноста на летањето...

Роналдо, цел авион помош за настраданите во земјотресот во Турција и...

0
Кристијано Роналдо пратил полн авион помош за жртвите од катастрофалниот земјотрес во Сирија и Турција,...

Руски извидувачки авион оштетен во саботажа во Белорусија

0
Руски воен авион за набљудување А-50 бил оштетен во напад со...

Се урна руски воен авион

0
Руски воен авион се урна во областа Белгород, објави регионалниот гувернер на овој руски регион,...

Над Северна Америка соборен уште еден неидентификуван летечки објект

0
Со американски борбен авион Ф-16 денеска е соборен третиот по ред неидентификуван летечки објект кој се појавува во северноамериканскиот воздушен простор...

Пентагон потврди дека кинескиот балон бил соборен во водите кај Јужна...

0
Американски борбен авион од типот „Ф-22“ го собори кинескиот балон што неколку дена леташе над САД и неприфатливо го наруши американскиот...

Пронајдена црната кутија од местото на кое се урна авионот во...

0
Еден ден по падот на патничкиот авион во Непал, надлежните спасувачки екипи ја пронајдоа црната кутија од авионот, која ги содржи...