Светското првенство започнува во недела во Катар и, како што секогаш пред овие големи настани, обложувалниците подготвија огромна количина специјални комбинации. Една од најинтригантните се однесува на МВП, кој е најдобар играч на Светско првенство.

Advertisements

Постојат многу опции на Светското првенство, што може да резервира изненадувања, сепак, има некои играчи кои натпреварувањето во Катар ќе го започнуваат со статус на фаворити.

Најголеми шансите зборуваат „француски“. Пред се, актуелната „Златна топка“, Карим Бензема и неговиот сонародник Мбапе, кои разочараа на „Евро 2020“. Исто така, поради оваа причина, 23-годишниот играч на ПСЖ, сака да се врати во главниот лик како МПВ на Светското првенство.

Истите коефициенти се за Леонел Меси, кој според букмејкерите има повеќе шанси да ја освои наградата од неговиот ривал Кристијано Роналдо, кој во овој специјален облог стартува поизолиран и е цитиран со 20.

65 е коефициентот за Лука Модриќ како МПВ на „Катар 2022“, кој беше избран за најдобар играч на турнирот во „Русија 2018“. Ја нема Италија во ова натпреварување, но тука се голем број на играчи од Серија А. Фудбалерот на Милан, Жиру е изненадување, бидејќи има коефициент 100, на оваа листа на играчи за најдобрите на Светското првенство во Катар.