Atanas Zoom

18889 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Ќе се поставуваат фотоволтаични панели на општинската зграда во Дебар

0
Општина Дебар набрзо ќе почне со реализација на два значајни проекти за градот и неговите жители. - Првиот проект се однесува на поставување фотоволтаични панели...

Министерот Тошковски во посета на ОВР Кичево и полициските одделенија Зајас...

0
Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски денеска беше во работна посета на Одделението за внатрешни работи Кичево и Полициските одделенија Зајас и Осломеј кои...

Митрески: На овие избори одлучуваме дали ќе продолжиме кон ЕУ или...

0
„На овие избори одлучуваме дали Македонија ќе продолжи по реформскиот пат, патот кон Европската унија кој носи позитивни системски промени или ќе се вратиме...

Столтенберг: НАТО работи на испраќање повеќе ПВО системи во Украина

0
НАТО работи на можноста за испраќање повеќе системи за противвоздушна одбрана во Украина, изјави денеска генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг, цитиран од британските...

МЗ: Позитивен став кон приватните специјализанти, но решение после изборите

0
Министерството за здравство денеска го повтори ставот дека решение за приватните специјализанти кои од понеделникот се во штрајк ќе има по изборите. - Министерството за...

Две жени пријавиле семејно насилство, едната од сегашниот другата од поранешниот...

0
Две жени пријавиле семејно насилство во СВР Скопје, по претрпени физички напади во текот на вчерашниот ден. Триесет и тригодишна жена од Скопје вчера во...

Нема да се преиспитува членот од Законот за пензиско и инвалидско...

0
Уставниот суд ја запре постапката за оценување на уставност на членот 230 од Законот за пензиското и инвалидското осигурување, што значи дека нема да...

Пендаровски: Политичкиот реализам е дека без промена на Уставот нема напредок...

0
Претседателот на државата и претендент за втор мандат на претстојните претседателски избори Стево Пендаровски смета дека во односите меѓу Северна Македонија и Европската унија,...

Тврдо приземјување

0
Пишува: Никица Корубин Само еден мал потег, политички опортун или не, на министерот за надворешни работи и претседателски кандидат Бујар Османи, за ко-спонзорство на Северна...

Стевчо Јакимовски пред охриѓани ги презентираше 17-те точки од предизборната програма

0
Кандидатот за претседател на Граѓанската опција за Македонија, Стевчо Јакимовски, денеска оствари средба со граѓани на Охрид, пред кои ги презентираше седумнаесетте точки од...