fbpx
13 C
Skopje
сабота, мај 8, 2021

Atanas Zoom

992 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Полицијата во Скопје изрекла 129 сообраќајни прекршоци, 32 за брзо возење

0
На територија на град Скопје полицијата вчера изрече вкупно 129 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 32, една за возење без...

Две лица во Скопје пронајдени мртви во својот дом

0
Две лица од Скопје биле пронајдени починати во својот дом, информираaт од Министерството за внатрешни работи. СВР Скопје објави дека по претходна пријава, во сопствениот...

Бислимоски: РКЕ нема да дозволи зголемување на цената на електричната енергија

0
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ), ќе ги преземе сите механизми  кои и се на располагање, можеби ќе излезе и од своите...

Eврокомесарот ја протна идејата да се поттурнат преговорите со Албанија

0
Политико Европската Kомисија предложи дека е можно Албанија да ги почне преговорите за членство во ЕУ, а соседна Северна Македонија да почека поради спорот со...

Николоски: За ВМРО-ДПМНЕ компромис со Бугарија на штета на македонските интереси...

0
Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, во „Само интервју“ во Канал 5 телевизија истакна дека за ВМРО-ДПМНЕ компромис со Бугарија на штета на македонските национални...

Tрадиционалната Струшка Литија се одржа под посебни протоколи

0
Под строги мерки за заштита и превенција на населението од коронавирусот, попладнево во Струга се одржа традиционалната Литија со моштите на „Свети Георгиј Победоносец“,...

ЗНМ: Има простор за формирање Фонд за слободни медиуми

0
Новинарските здруженија го отфрлија предлогот на премиерот Зоран Заев за отворање дебата за враќањето на владини пари во медиумите. Од Здружението на новинари појаснуваат дека...

Димитров: Случајот со Северна Македонија е тест за кредибилитетот на ЕУ...

0
Огромното мнозинство на земјите-членки на ЕУ поддржува одржување меѓувладини конференции и со Северна Македонија и со Албанија. Јас исто така сметам дека ова е...

Бочварски: Семејството на Верица Белчовска ќе добие стан во Струмица

0
Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски преку социјалната мрежа facebook дека семејството на Верче Белчовска ќе добие стан во Струмица. „Имајќи ја во предвид...

Циганче-птица слична на врапче-Институтот за македонски јазик со нови толкувања за...

0
Владата на Република Северна Македонија, заедно со Министерството за образование и наука и Институтот за македонски јазик „Крсте Петков Мисирков“ многу јасно и прецизно...

Моментална Температура

Skopje
broken clouds
13 ° C
13 °
13 °
62 %
9.3kmh
75 %
саб
19 °
нед
21 °
пон
22 °
вто
23 °
сре
22 °

Последни објави