Денеска беше комплетирано 15-то коло во Првата македонска фудбалска лига.

Advertisements

Во единствениот денешен предизвик, Македонија Ѓорче Петров одигра реми без голови против Брегалница.

Вчера Струга Трим Лум забележа минимална победа против Шкендија, Шкупи го победи Скопје, додека Академија Пандев и Тиквеш славеа против Силекс, односно Работнички.

Прва лига – 15 коло

Македонија Ѓ.П. 0-0 Брегалница

Вчера
Струга Трим Лум 1–0 Шкендија
ФК Шкупи 3–1 Скопје
Тиквеш 3–0 Работнички
Академија Пандев 3–0 Силекс

Прикажи повеќе