Овен

Лав

Ова е идеален период да се свртите кон она што долго време го правевте и не сте го објавиле јавно. Деловната ситуација ќе изгледа многу подобро ако се потрудите да покажете што можете и што знаете. Здравјето е постабилно.

Девица

Ситуацијата со членовите на семејството станува сериозна затоа што не ви веруваат за одредени работи што ги кажувате или веќе сте ги направиле. Не се занимавајте со луѓе кои покажуваат недоверба во вашите деловни таленти.

Вага

До крајот на неделата свртете се кон себе за се што сте планирале во врска со работата и можните службени патувања. Личноста под знакот Лав е голема деловна пречка за вас и не влегувајте во непотребни конфликти. Проблеми со грбот.

Скорпија

Ова е идеален период за да се раздвижите и да размислите за вашето физичко здравје. Личноста под знакот Лав ви создава тензија бидејќи не дозволува да бидете максимално отворени со сите со кои работите на деловен план. Проблеми со забите.

Стрелец

Оваа недела ќе бидете под голем притисок бидејќи емоциите ви тргнале во сосема поинаква насока. Партнерските односи веќе некое време се на пресврт, но денес можеби е еден од оние денови кога е најважно да се каже не. Здравјето е одлично.

Јарец

Пазете се од ситуацијата што можете да ја создадете кога станува збор за вашиот партнер и неговиот однос со родителите или семејството. Овие можат да бидат многу тешки врски бидејќи не сакате да ги споите поради вашите внатрешни ставови. Се чувствувате исцрпено.

Водолија

Пазете се од нагли промени кога се во прашање односите во кругот на семејството, особено кога станува збор за личност под знакот Лав. Ова е многу интересен период кој може да биде многу активен доколку навреме се вклучите во бизнисот.

Риби

Во следните неколку дена ќе доцните да реагирате на туѓите коментари или движења. Не дозволувајте другите да се мешаат во вашиот живот, особено кога станува збор за односите со партнерот. Никој не е совршен, па ни вие. Здравјето е стабилно.