По завршувањето на последните четвртфинални натпревари во Карабао Купот, традиционално во Англија веднаш е извршена ждрепката за полуфиналните парови.

Екипата на Саутемптон, која што вечерва сензационално го елиминира Манчестер Сити, го избегна вториот гигант од Манчестер и за финале на „Вембли“ ќе се бори против Њукасл Јунајтед. Вториот полуфинален пар го сочинуваат Манчестер Јунајтед и Нотингем Форест

Прикажи повеќе