таг: Kупот

Се зголемува бројот на челниците на Реал кои се против Анчелоти

0
Реал Мадрид го загуби првиот натпревар од полуфиналето на Купот на Шпанија против Барселона (0:1). По натпреварот, тренерот на Реал Карло Анчелоти, изјави...

Тимот од „Јане Сандански“ го освои 11 трофеј во Купот

0
Кошаркарите на МЗТ го освоија трофејот во Купот на Македонија. Во финалето МЗТ го победи Феникс со...

ТФТ оди на одбрана на тронот, МЗТ Скопје е главен фаворит

0
По Суперкупот на Македонија, време е за Купот на Македонија, кој го носи името по нашата кошаркарска легенда – „Благоја Георгиевски – Буштур“...

Можно Ел Класико во четвртфиналето на Купот на Шпанија?!

0
Осминафиналето на Купот на Кралот не донесе ниту едно изненадување и само клубови од најелитната категорија ќе...

Ждребот, лесна задача за Јунајтед и Њукасл?!

0
По завршувањето на последните четвртфинални натпревари во Карабао Купот, традиционално во Англија веднаш е извршена ждрепката за...

Канада, првпат го освојува трофејот во Дејвис купот

0
Канада го освои трофејот во Дејвис Kупот, најважниот тимски настан во машкиот тенис, за прв пат во...