„Малком во средина“ е хумористична серија која многу генерации обожаваа да ја гледаат, а Брајан Кренстон, кој го глумеше таткото Хал во серијата, ги воодушеви обожавателите со изјавата дека може да има повторно обединување на ѕвездите од серијата.

Тој вели дека постои можност Малком, Рис, Дјуи, Френсис, Лоис и Хал да се вратат на малите екрани.

Кренстон сака да направи продолжение на серијата

„Го сакам тоа шоу“, изјави Брајан во интервју за Entertainment Weekly. Тој вели дека Malcolm in the Middle за него бил како комичната друга страна на Down the Road. Тој вели дека Линвуд Бумер, продуцентот и автор на популарната серија, сериозно размислува да направи продолжение.

„Исто како што рече Винс Гилиган, авторот на Down the Road, има одлична идеја за која сите се возбудени и тој навистина би размислил да се врати на малите екрани. И сите сме за тоа. Сите актери се согласуваат дека би сакале повторно да се собереме, од истите причини. Не ми треба работа. Не сакам само да бидам вработен.

Но, сакам да работам и би сакал повторно да се соединам со таа актерска екипа и тој тим и повторно да раскажувам приказни преку тој лик. Да се ​​стане Хал повторно, на оваа возраст и после толку време, би било едноставно феноменално. Воодушевен сум од можноста за тоа“, сподели Кренстон.

„Бевме одлично семејство“

Продуцентот на Malcolm in the Middle се уште не ја потврдил веста за снимањето на продолжението за кое се повеќе се зборува, а останува да видиме дали ќе ги послуша желбите на гледачите и ѕвездите на серија.

„Бевме одлично семејство и секако сум отворен да ја продолжам приказната доколку се појави добра идеја. Би било фантастично да се истражи што се случува со ова семејство 20 години подоцна“, рече Кренстон.

Хумористичната серија Малком во средината започна да се емитува на 9 јануари 2000 година и траеше седум сезони.