таг: замав

ВАР технологијата на големото дерби меѓу Вардар и Еурофарм Пелистер

0
ВАР-технологијата зема голем замав во спортот за да се сочува регуларноста, а таа ќе биде...

Грипот коси – три деца на кислородна поддршка во Козле

0
рипот во земјава зема замав, минатат недела за три пати е зголемен бројот на заболени од грип. Три дечиња во Институтот во Козле...