таг: загинаa

Најмалку 51 загинати во две несреќи во Пакистан

0
Најмалку 51 лице загинаа во две одделни сообраќајни несреќи во западен Пакистан во неделата, кога автобус падна од мост и одделно...

Деветмина убиени во пукотница во Лос Анџелес

0
Девет лица загинаа, а повеќе се ранети во пукање за време на прославата на Лунарната Нова Година во паркот Монтереј,...

Во торнадо во САД загинаа најмалку седум лица

0
Најмалку седум лица загинаа, а 12 се повредени во САД како последица на торнадо. Шест...

Се судија хеликоптери во Австралија, четворица мртви

0
Четири лица загинаа во судир помеѓу два хеликоптери во близина на Златниот брег („Голден коуст“)...

Седум загинати во експлозија во ресторан во западна Турција

0
Седум лица загинаа во експлозија во ресторан во западна Турција, за која властите рекоа дека...

Петмина загинати во пукотници во Торонто

0
Пет лица загинаа, а едно е рането откако вооружен маж отвори оган во станбен блок...

Десет загинати, меѓу кои и пет деца, во пожар во станбен...

0
Десет лица, меѓу кои пет деца, загинаa во пожар кој рано утрово избувнал во станбена зграда во предградие на францускиот град...