таг: загинаa

Најмалку 19 загинати во сообраќајна несреќа, ужас во Бангладеш

0
Најмалку 19 лица загинаа денеска, а 12 се тешко повредени во сообраќајна несреќа...

Најмалку 12 загинати во земјотресот во Еквадор

0
Најмалку 12 лица загинаа во земјотресот во Еквадор, соопштија официјални лица.Американскиот сеизмолошки институт...

Тројца загинати во невреме во јужниот дел на САД

0
Три лица загинаа во невреме со силен ветер кое го зафати јужниот дел...

Единаесет жртви во синоќешните земјотреси во Турција и во Сирија

0
Во синоќешните земјотреси во Турција и Сирија загинаа најмалку 11 лица, јавија денеска локалните медиуми....

Повеќе од 45.000 загинати во земјотресите во Турција и Сирија

0
Повеќе од 45.000 луѓе загинаа во земјотресот што ги погоди Турција и Сирија на 6...

Повеќе од 43.000 луѓе загинаа во земјотресите во Турција и Сирија

0
Турските власти соопштија дека најмалку 38.044 луѓе загинаа во земјотресите што ја погодија...

Бројот на загинати во земјотресите во Турција и Сирија се доближи...

0
Најмалку 20.213 луѓе загинаа во земјотресот во Турција, информира вечерва турскиот министер за здравство Фахретин...

Речиси 22 000 загинати во земјотресите во Турција и во Сирија

0
Речиси 22 000 луѓе загинаа во катастрофалниот земјотрес од 7,8 степени по Рихтеровата...

Ердоган: Најмалку 912 загинати и 5.383 повредени во земјотресот во Турција

0
Најмалку 912 луѓе загинаа во Турција во земјотресот со јачина од 7,8 степени според Рихтеровата...

Најмалку 670 луѓе загинаа во земјотресот во Турција и во Сирија

0
Според најновите податоци загинаа најмалку 670 лица во Сирија и во Турција како...