таг: YouTube

Јутјуб го враќа каналот на Трамп

0
реклама Компанијата Јутјуб  (Alphabet Inc. YouTube) денеска објави дека ги укина ограничувањата за каналот...

Голем пожар во близина на трговски центар во предградие на Москва

0
Голем пожар избувна синоќа во трговски центар во предградието на Москва, соопштија службите...

YouTube воведува нова функција – претходно беше достапна само за корисниците...

0
YouTube одлучи да ги израдува своите корисници со нова функција. Популарната видео платформа воведува истакнување на делови од видеото што корисниците...

Нов изглед на YouTube за Android и iOS

0
Мобилната апликација за YouTube имплементира нов дизајн кој ќе го олесни пристапот до контролите при гледање на видеото на цел екран. Новиот...

Објавувале дезинформации за Ковид-19: ЈуТјуб ја суспендира телевизијата Скај њуз Австралија

0
ЈуТјуб (YouTube) денеска објави дека на една недела го суспендира телевизискиот канал Скај њуз Австралија Sky News Australia) од својата платформа за размена...