fbpx

таг: „Worldometers“

Над 96 милиони лица во светот заразени од коронавирус

0
Веб страницата „Worldometers“ пренесе дека од почетокот на пандемијата со коронавирусот во светот досега се потврдени вкупно 96.009.891 случаи, а 25.330.409 од нив...