таг: Sputnik

Германската покраина Баварија потпиша договор за набавка на Спутник V

0
Германската покраина Баварија потпиша договор за купување на 2,5 милиони дози на руска вакцина против...

Создавачите на „Спутник Ве“: Бараме јавно извинување од Европската агенција за...

0
Креаторите на руската вакцина против корона вирусот „Спутник Ве“ (Спутник V) побараа јавно извинување од...

(ФОТО) Во Москва минус 26 степени, прогласена портокалова опасност

0
Рускиот хидрометеоролошки центар објави портокалово ниво на временска опасност во Москва и нејзината околина поради...

(ВИДЕО) Путин се нурна во ледената вода на Богојавление!

0
Рускиот претседател Владимир Путин нурна во ледената вода во московскиот регион по повод православниот празник...