таг: разузнавање

Кијив го отфрли лажното и апсурдно тврдење на Путин дека Украина...

0
Украинското воено разузнавање остро ги отфрли коментарите на рускиот претседател Владимир Путин за наводната вмешаност на Украина во вчерашниот терористички напад во концертната...

Уште една руска рафинерија погодена од украински беспилотни летала, четврта за...

0
Беспилотните летала лансирани од Главната управа за разузнавање на Министерството за одбрана на Украина, наводно, ја погодиле рафинеријата за нафта Новошахтинск, со што...

Буданов: Следните шест месеци ќе бидат „интересни“, руските офанзивни потенцијални се...

0
Шефот на Главната управа за разузнавање на Министерството за одбрана на Украина (ГУР), Кирило Буданов, во интервју за Си-ен-ен вели дека следните...

Украина најавува контраофанзива, ќе си го враќа и Крим

0
Киев најави силна контраофанзива напролет. Од украинското воено разузнавање информираат дека целта е да се ослободат сите окупирани територии, вклучувајќи го...