таг: писма

Русите ги егзекутираат тешко ранетите и невооружени украински заробеници во Авдиивка

0
Украинскиот парламентарен комесар за човекови права Дмитро Лубинец испрати писма до Меѓународниот комитет на Црвениот крст (МКЦК) и Обединетите нации за да ги...

Се појавија приватните писма на принцезата Дијана: „Немаше да се разведам...

0
Протекоа приватните писма на принцезата Дијана во кои таа открива дека не сака да се согласи на развод од кралот Чарлс иако знаела...