таг: одат

ФИФA: На следното СП, 48 екипи поделени во 12 групи

0
Од 2026 година на првенството ќе одат 48 репрезентации наместо досегашните 32. Во првото коло...

Рефрендум во Украина, под присила

0
Вооружени со митралези, рсуките војници одат од врата до врата во окупираната Украина и ги...

Ова се екстремните диети на познатите актери

0
Познато е дека глумците понекогаш одат во крајности за да се подготват за некоја улога… А, многумина се впуштаат во опасни диети за...