таг: началникот

Началникот на Генералштабот на Иран нареди истрага за падот на претседателскиот...

0
– Началникот на Генералштабот на армијата на Иран, Мохамад Багери нареди денеска истрага за причините за хеликоптерската несреќа во која загинаа претседателот Ебрахим...

Израелскиот генерал Халеви се извини за убиствата на седумте хуманитарци во...

0
Началникот на Генералштабот на израелските одбранбени сили, генерал-полковник Херзи Халеви во вторникот се извини за воздушните напади во кои загинаа седум...

Д-р Николов: По пандемијата за трипати е зголемен бројот на срцеви...

0
Началникот на Одделението за кардиологија во Клиничка болница-Штип, Сашко Николов, во интервју за МИА вели дека по ковид пандемијата е зголемен бројот на...

Претседателот на Бразил го разреши началникот на Генералштабот на Армијата

0
Бразилскиот претседател Луис Инасио Лула да Силва го разреши  началникот на Генералштабот на армијата Хулио...