таг: Group

Изненадување, мароканките ја шокираа Јужна Кореја

0
Мароканските фудбалерки приредија првокласно изненадување против Јужна Кореја, бидејќи на фаворитите од Азија...

Роман Јаремчук нема да игра против Македонија

0
Првиот напаѓач на Украина, фудбалерот на Клуб Бриж, Роман Јаремчук, ќе ги пропушти...

Екс селекторот на Данска, седна на клупата на Исланд

0
Поранешниот селектор на данската репрезентација Аге Хареjде ja презеде селекцијата на Исланд, соопшти...

Првиот шпански тренер од 1991 година кој го загубил дебито на...

0
Фудбалската репрезентација на Шпанија синоќа во Глазгов загуби од Шкотска со 2:0 во...

Влезе како замена, а теренот го напушти 40 секунди

0
Рома го победи Јувентус со 1:0, во дерби натпреварот од 25. коло во...

Доменико Тедеско поблиску до клупата на Белгија

0
Белгија наскоро ќе има нов национален селектор. Федерацијата го скуси изборот на Доменико Тедеско и...

Мазрауи „недостапен за натпревари“, има „благо воспаление“

0
Баерн Минхен објави дека дефанзивецот Нусаир Мазрауи бил позитивен на корона вирусот за време на...

Стерлинг, на располагање на Саутгејт до крајот на турнирот во Катар

0
Рахим Стерлинг го напушти кампот на репрезентацијата на Англија, поради грабеж кој се случил во...

Стерлинг ја напушти репрезентацијата на Англија поради „семејни причини“

0
Англискиот напаѓач Рахим Стерлинг ја напушти репрезентацијата на Англија и се врати во земјата поради...

Посетеноста, Катар 2022 далеку подобар од Русија 2018

0
Според ФИФА, посетеност на првите 48 натпревари на Светското првенство во Катар била повеќе од...