таг: Electric

Запознајте го H2ERA – oва е авионот на иднината (ВИДЕО)

0
Британската компанија Electric Aviation Group (EAG) е решена да донесе револуција во сегментот на воздушниот транспорт и го претставува концептот H2ERA. Станува...