таг: Је

Реакции по победата на десничарската коалиција во Италија: „Ѝ се спротивставивте...

0
По вчерашните избори, Италија веројатно ќе ја добие најдесничарската влада по Бенито Мусолини и поствоена Европа и по првпат ќе има...

Ријана ќе го изведе шоуто Супер Боул во НФ

0
Поп суперѕвездата Ријана ќе го води шоуто на полувремето на најгледаниот спортски настан во Соединетите Американски Држави, Супер Боул, објави таа на Твитер....

Сонда на НАСА треба да се урне на астероид и да...

0
Националната аеронаутичка и вселенска агенција (НАСА) денеска ќе изврши проба со контролирано уривање на летало со цел менување на правецот на...

НАСА поради бура ќе го одложи лансирањето на ракетата Артемис 1...

0
НАСА ќе го откаже лансирањето на новата ракета „Артемис 1“ на Месечината бидејќи на американската сојузна држава Флорида и се приближува тропската бура...

Думата следната недела ќе дебатира за анексија на окупираните делови на...

0
Долниот дом на рускиот Парламент, Думата на 29 септември ќе дебатира за присоединување на окупираните...

Италијанците утре излегуваат на избори на кои е можна историска победа...

0
Италијанците утре ќе гласаат на, како што се нарекуваат клучни избори, во време кога Европа страда од последиците од руската војна во Украина. ...

Хороскопот за октомври носи успех и пари на еден знак!

0
Еден знак ќе има многу среќа во октомври. Го очекуваат успех и пари. Станува збор за хороскопскиот знак Стрелец. Промените...

По две години од коронавирусот Јапонија ги отвора границите за туристите

0
Јапонија повторно ќе ги отвори вратите за вакцинирани странски туристи по повеќе од две години...

Спектакл за набљудувачите на овој феномен: Јупитер на 26 септември ќе...

0
Јупитер најблиску ќе се приближи до Земјата на 26 септември, најблиску до Земјата во последните 70 години, објави НАСА. Имајќи предвид дека...

Канје Вест призна: Јас не сум прочитал ниту една книга, за...

0
Американскиот рапер Је (порано: Кање Вест), призна дека никогаш во животот не прочитал ниту една книга и оти има одбивност кон читањето воопшто....