fbpx

таг: „Christie’s“

Продадено првото дигитално уметничко дело за 70 милиони долари

0
Аукциската куќа „Christie’s“ соопшти дека на аукција бил продаден првиот дигитален колаж од уметникот по име „Бипл“, за скоро 70 милиони долари...