fbpx

таг: „бура“

(ВИДЕО) Колапс во САД поради ледена бура – откажани летови и...

0
Зимското невреме проследено со ледена бура вчера парализира поголем дел од САД, поради што беа откажани повеќе од 1 700 летови...

(ВИЕО) Ледената бура низ САД и Канада одзеде најмалку 34 животи

0
Во ледената бура што ги погоди САД загинати се најмалку 34 лица, а се очекува бројката да се зголеми бидејќи многу...

Што се геомагнетни бури и како тие ја уништуваат технологијата во...

0
Геомагнетните бури се случуваат кога вселенска „бура“ ќе ја погоди Земјата и ќе стапи во интеракција со неа. Вселенската „бура“ е...