таг: 30годишна

ТРАГЕДИЈА: Почина млад фудбалер, доби срцев удар на тренинг

0
Фудбалерот на Раднички од Ратково, Александар Круниќ, почина на 30-годишна возраст откако доживеал срцев удар. Трагедијата се случила на тренинг кога му се...