fbpx
18 C
Skopje
сабота, февруари 27, 2021

таг: 1540

На денешен ден – 9 февруари

0
1540 Во местото Рудај Филдс, во близина на англискиот град Честер се одржа првата современа трка со коњи во светот. 1573...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
34 %
9.3kmh
0 %
саб
15 °
нед
11 °
пон
12 °
вто
12 °
сре
14 °

Последни објави