таг: го

Во Кина потврден прв случај на новиот вид коронавирус

0
Кина денеска го потврди првиот случај на новиот вид коронавирус откриен во Велика Британија. Центарот за контрола на заразните...

За празниците не претерувајте со алкохолот, погубен е за вашиот имунитет!

0
Имунолошкиот систем го штити вашето тело од инфекции, силни бактерии и вируси и спречува да се разболите, пишува Инсајдер. Како и мускулите,...

ВИДЕО:Беки Хемон испиша историја, стана првата жена која водеше НБА екипа

0
ЛА Лејкерс со 121:107 го совлада Сан Антонио спарс, а натпреварот ќе биде запишан во историјата поради две причини. Првата...

Колумбија со нов рекорд во искоренувањето на производството на кокаин

0
 Колумбија го собори сопствениот рекорд во уништување на реколтата од растението Еритроксилон Кока втора година по ред, соопшти Владата, иако земјата сè...

ВИДЕО+ФОТО I Историски момент за женските права: Аргентина го легализираше абортусот

0
Аргентинскиот Сенат денеска го легализираше абортусот до 14-та недела од бременоста, важен чекор за регионот што има едни од најрестриктивните закони за...

Стипе Мандалиниќ го продолжи договор со Е. Пелистер

0
Екипата на Еурофарм Пелистер го продолжи договорот со еден од најдобрите играчи оваа сезона. Стипе Мандалиниќ кој ќе остане во Битола до...

Црн рекорд во Велика Британија: 41.385 новозаразени во еден ден

0
Велика Британија денеска го соопшти најлошиот дневен биланс на новозаразени со коронавирус од почетокот на пандемијата – 41.385 нови случаи. ...

ФОТО: Калиопи славеше роденден и се присети на детството: Малата Опи...

0
Калиопи вчера го прослави роденденот и по тој повод со своите пријатели и следбеници на Инстаграм сподели фотографии од детството. ...

ВИДЕО | Андоновиќ: Терористички напад во САД – без познати мотиви

0
Американските безбедносните служби го идентификуваа бомбашот кој ја активираше експлозивната направа поставена во кампинг возило во центарот на Нешвил, Тенеси за време...

ФБИ со првични детали за експлозијата во Нешвил: Компјутерски специјалист го...

0
Безбедносните служби на САД го идентификуваа бомбашот кој ја активира експлозивната направа поставена во кампинг возило во центарот на Нешвил,...