таг: го

Робертсон: Безбедноста на Косово е многу важна

0
Поранешниот генерален секретар на НАТО, лорд Џорџ Робертсон, го осудува минатогодишниот терористички напад во Бањска, Звечане. Барајќи одговорните да бидат изведени...

Папата Франциск предупреди на опасностите од вештачката интелигенција на состанокот на...

0
Папата Франциск денеска на состанокот на Г-7, го покрена прашањето за надежите што се ставаат на вештачката интелигенција и ризиците што таа ги...

Мицотакис прави реконструкција на Влада, откажана денешната владина седница

0
Претпладнево портпаролот на грчката Влада Павлос Маринакис ќе го соопшти новиот владин состав, како што информираа од Премиерската палата, а владината седница закажана...

Анкета: Бени Ганц би го победил Нетанјаху доколку изборите во Израел...

0
Претседателот на Партијата за национално единство Бени Ганц би го победил израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху доколку изборите се одржат денеска, покажува анкетата објавена...

Украинската амбасада со апел за користење на имињата на украинските градови...

0
Со векови, украинските градови мораа да го бранат својот идентитет и вистинска историја. Меѓу другото, преку обидите да се русифицираат нивните жители, да...

Борел: ЕУ ја поздравува Резолуцијата на ОН за поддршка на планот...

0
Европската Унија го поздравува усвојувањето на Резолуцијата 2735 на Советот за безбедност на Обединетите нации, со која се поддржува новиот предлог за прекин...

Орбан се сопна на изборите за ЕУ, најлош резултат на Фидес...

0
Унгарската владејачка партија Фидес е на пат да го добие својот најлош резултат досега на изборите за Европскиот парламент, откако раните резултати покажаа...

СБ на ОН ја усвои американската резолуција за примирје и ослободување...

0
Советот за безбедност на ОН усвои американска резолуција што го поддржува последниот предлог на Израел за прекин на огнот и ослободување на заложниците,...

Боровница, грозје и банана – најдоброто овошје за здравјето на мозокот

0
Ако сакате да го зголемите внесот на храна која е добра за вашиот мозок, овошјето е одлично место за почеток. Речиси не бара...

Макрон го распушти Националното собрание по поразот на изборите

0
Францускиот претседател Емануел Макрон одлучи да го распушти Националното собрание, најавувајќи предвремени избори за неколку недели, поради лошите резултати на неговата партија на...