таг: Џорџ

Буш: Зеленски е цврсто момче, вистински Тексашанец, Путин е градител на...

0
Поранешниот американски претседател Џорџ В. Буш мисли дека украинскиот претседател Володимир Зеленски е толку цврст што би можел да биде од...

Нови приказни од светот на „Војна на ѕвездите“

0
Кога Џорџ Лукас „одел од врата на врата“ во холивудските студија за спонзори за неговата идеја за вселенската сага „Војна на ѕвездите“, тој...

Трагедија: Славен бодибилдер пронајден мртов, имаше само 37 години (ФОТО)

0
Славниот бодибилдер Џорџ Питерсон е пронајден мртов во хотелска соба, неколку дена пред почетокот на натпреварот Mr. Olympia. Почина на 37-годишна возраст. ...

Австралијанката ги разоткри спортистите во Токио: Тие користат „жешка“ апликација

0
Австралиската кошаркарка Кајла Џорџ ги изневери спортистите на Олимпијадата во Токио. Во интервју за радио станица во нејзината земја, таа откри...

Џорџ Клуни: Како решив да станам татко на 50 години?

0
Холивудскиот заводник Џорџ Клуни објаснил зошто чекал токму во 50-тите години од неговиот живот за да се реализира како татко. 59-годишниот актер...

Џулија Робертс и Џорџ Клуни во улога на разведен пар во...

0
Џорџ Клуни и Џулија Робертс ќе глумат во „Ticket to Paradise“, романтична комедија која ќе ја режира Ол Паркер за „Universal Pictures“...

Џорџ Клуни прозборе за семејниот живот и новите хобија за време...

0
Актерот Џорџ Клуни, за новото издание на „W Magazine“ откри како се забавува кога е дома со децата и сопругата, пишува „CNN“....

Фејсбук и австралиската Влада постигнаа договор

0
Австралискиот министер за финансии Џорџ Фриденберг најави дека Фејсбук ќе ги одблокира информативните страници и потврди дека Владата предложила отстапки и измени на...

Непоправливо романтични: Амал и Џорџ Клуни секој ден си разменуваат љубовни...

0
Популарниот актер Џорџ Клуни откри дека иако се постојано заедно поради локдаунот, тој не заборава да ѝ изјави на Амал љубов секој...

Џорџ Клуни прв пат откри кој филм го снимил пијан

0
Холивудскиот актер Џорџ Клуни одигра бројни улоги, но сега откри дека во текот на  снимањето на филмот „Еден убав ден“ со  Мишел...