таг: Џонсон

Џонсон се откажа од кандидатурата за премиер на Велика Британија, Сунак...

0
Поранешниот британски премиер Борис Џонсон се откажа од намерата повторно да се кандидира за лидер на Конзервативната партија и премиер, по...

Џонсон во прошталниот говор како премиер се опиша себе како бустер...

0
Борис Џонсон го одржа својот проштален говор до нацијата, опишувајќи се себеси како „ракетен засилувач што ја заврши својата работа“. ...

Двејн Џонсон не се враќа во „Брзи и бесни“

0
Двејн Џонсон останува на ставот дека не се враќа во последниот филм „Брзи и бесни“, по навестувањето на Вин Дизел дека можеби повторно...

Борис Џонсон поднесе оставка

0
Борис Џонсон поднесе оставка од функцијата премиер на Велика Британија и рече дека назначил владин...

Се очекува денеска оставка на Борис Џонсон од лидерската позиција во...

0
Британскиот премиер Борис Џонсон денеска ќе поднесе оставка откако се соочи со најголемата криза во...

Борис Џонсон напиша писмо до украинските деца: „Не сте сами“

0
Британскиот премиер Борис Џонсон напиша писмо до украинските деца, нагласувајќи дека тие се пример за другите деца и дека Велика Британија...

Британските пратеници наредија парламентарна истрага против Џонсон за наводно лажење

0
Британските пратеници наредија парламентарна истрага против премиерот Борис Џонсон за наводно лажење за тоа дали...

Џонсон: Има реални шанси Русија да ја добие војната

0
Британскиот премиер, Борис Џонсон, во денешниот разговор со новинарите призна дека има реални шанси руските сили да ја добијат војната во...

Британија повторно ќе ја отвори амбасадата во Киев

0
Британскиот премиер Борис Џонсон изјави дека Обединетото Кралство следната недела повторно ќе ја отвори својата...

Џонсон предвидува колку долго би можела да трае војната во Украина

0
Британскиот премиер Борис Џонсон, за време на посетата на Индија, пред новинарите изјави дека постои...